wtorek, 26 listopada 2013

"BIAŁY" MEDALISTĄ PUCHARU POLSKI

W dniach 22-24 listopada 2014 roku w Kraśniku woj. lubelskie z udziałem około 300 zawodników z 51 klubów z 10 państw odbył się Puchar Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Nasz region na zawodach tych reprezentowało dwóch zawodników. Na medal koloru brązowego w kat. do 50kg spisał się wychowanek Grzegorza Zańko- Damian Trojanowski, który w pierwszej walce pokonał przez położenie na łopatki Sebastiana Giersz z klubu GRYF Wojnowo, kolejnego swego przeciwnika Andreja Maksimov z Litwy ( jak się okazało ostatecznie również brązowego medalistę tego turnieju) także położył na łopatki. W walce półfinałowej uległ technicznie złotemu medaliście tej kategorii wagowej Łukaszowi Rusińskiemu z MLUKS Zapasy Włodawa. W walce o brązowy medal spotkał się z Kamilem Mikusek z klubu SUPLES Kraśnik i wbrew oczekiwaniom kibiców z Kraśnika jego również płożył na łopatki. Drugi reprezentant naszej „GWIAZDY” Mateusz Trojanowski startował w kat. do 63kg i po wygraniu pierwszej walki w dwóch kolejnych uległ swoim rywalom i zajął dalsze miejsce w swojej kategorii wagowej. Warto zaznaczyć, że po srebrnym medalu Ewy Alickiej podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zgierzu w kat. do 65kg jest to w 2013 roku drugi wynik medalowy zawodnika z „GWIAZDY” na arenie krajowej. Życzymy "Białemu" dalszych sukcesów.