piątek, 3 stycznia 2014

SPORTOWE ZAKOŃCZENIE ROKU 2013 W ZABŁUDOWIE

W  dniu 21 grudnia 2013 roku w Zabłudowie odbył się III Otwarty Finałowy Turniej Integracyjny w zapasach i sumo. Nasza „GWIAZDA” również dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Szczuczynie wzięła udział w kończącym rok turnieju. Dla wielu z zawodniczek i zawodników był to pierwszy start w życiu. Niejednokrotnie na twarzach debiutantów malowała się niepewność, czasami nawet strach, ale zawsze po gwizdku sędziego chęć rywalizacji brała górę nad obawami i oglądaliśmy bardzo zacięte pojedynki.  Na szczególne słowa uznania zasłużyli nasi „sumici” tj. Adrian Dutkiewicz i Patryk Koński, którzy złote medale przegrali po bardzo wyrównanych pojedynkach. Łącznie nasi wojownicy zdobyli 1 złoty, 9 srebrnych i 5 brązowych medali. Złoto w kat. do 36kg zdobyła niezawodna Sylwia Szmyglewska, srebro zdobyli Patryk Koński w kat. do 23kg, Adrian Dutkiewicz w kat. do 33kg, Mateusz Wojsław w kat. do 32kg, Przemysław Kosykowski w kat. do 34kg, Kinga Zielińska w kat. do 36kg, Wiktoria Nietupska w kat. do 50kg, Paweł Danowski w kat. do 52kg, Julia Łochowska w kat. do 53kg oraz Cezary Zamojski w kat. do 59kg. Brązowe medale zdobyli:  Sebastian Ciszewski w kat. do 42kg, Aleksandra Dejneka w kat. do 50kg, Jakub Żebrowski w kat. do 52kg, Aleksandra Drobińska w kat. do 55kg oraz Mariusz Załecki w kat. do 85kg. Był to ostatni start w 2013 roku i był to dobry start. Mamy nadzieję, że rok 2014 nie będzie gorszy dla szczuczyńskich zapasów.