środa, 4 października 2017

To zaszczyt

TO ZASZCZYT
To naprawdę zaszczyt pracować z tak uzdolnioną i charakterną szczuczyńską młodzieżą. Dowiodły tego Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików Regionu „D” w zapasach. Były to turnieje o prymat w tej grupie wiekowej dla młodzieży z czterech województw ( mazowieckiego, warmińsko- mazurskiego, kujawsko- pomorskiego i podlaskiego). Najpierw w dniu 23.09.2017 roku w Grajewie w stylu klasycznym medale brązowe w kat. do 66kg zdobyli: Paweł Danowski i Mateusz Wojsław. Tydzień później, bo w dniu 30.09.2017 roku w Świeciu podczas takiej samej imprezy w stylu wolnym, ten sam duet w tej samej kategorii wagowej walczył tak dobrze, że spotkali się ze sobą w walce finałowej. Paweł wygrał wszystkie pojedynki i zdobył złoto, a Mateusz srebro. Medale zdobyły ponadto: Oliwia Wróblewska – srebrny w kat. do 34kg, Łucja Ostaszewska – srebrny w kat. do 52kg , Renata Gutowska – brązowy w kat. do 48kg, Julia Chrostowska i Wioletta Wesołowska – brązowe w kat. do 67kg . Ponadto punkty dla klubu zdobyli: Oliwia Ostaszewska- 5 w kat. do 44kg i Adrian Pawłowski- 5 w kat. do 53kg. MLUKS „GWIAZDA” przy UM w Szczuczynie w grupie dziewcząt zajął drugie miejsce na 20 startujących ekip. To kolejny powód do dumy.