niedziela, 22 kwietnia 2018

10-lecie "GWIAZDY"


10 LAT MINĘŁO
W dniu 14 kwietnia 2018 roku w Szczuczynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w zapasach w stylu wolnym oraz Mistrzostwa Województwa Podlaskiego LZS w zapasach kobiet o Puchar Burmistrza Szczuczyna. Był to dziesiąty turniej tej rangi z rzędu rozgrywany na ziemi szczuczyńskiej. Gospodarze jak zwykle zadbali o to, aby przyjąć gości godnie, a gości mieliśmy w tym roku wyjątkowych. Wśród 115 zawodniczek i zawodników biorących udział w turnieju byli między innymi: ekipa KS „BUDOWLANI” Olsztyn z trenerami Mirosławem Skrzypkowskim i Zdzisławem Kalisz, LUKS MARCINKOWO Mrągowo z trenerem Witoldem Sańko, UKS „FENIKS” Krynki z trener Elżbietą Carewicz, UAKS „PODLASIE” Białystok z trenerami Władysławem Kierdelewiczem, Dariuszem Ryżykow, Andrzejem Samsonowicz i Adrianem Choroszucha, MLUKS MOSiR Grajewo z trenerami Grzegorzem Czyżewskim i Konradem Paszkowskim, LMUKS „OLIMPIK” Suwałki z trenerem Andrzejem Koncewicz, UKS „HERKULES” Łomża z trenerami Karolem Łebkowskim i Andrzejem Lutrzykowskim, TPD Białystok z trenerem Robertem Wajszczuk, UKS „AMATOR” Juchnowiec z trenerem Maciejem Hasiec oraz MLUKS „GWIAZDA” przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie z trenerami Iwoną i Grzegorzem Zańko. 

Podczas oficjalnego otwarcia turnieju, którego dokonał Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński wyróżniono wielu członków i sympatyków klubu, którzy przyczynili się do rozsławiania zapasów jako dyscypliny sportowej na Podlasiu. Przekazano również na ręce Zarządu Klubu- Radosława Trzcińskiego i Grzegorza Zańko grawertony z okazji 10 – lecia funkcjonowania „GWIAZDY” , które przekazali: Władysław Kierdelewicz i Karol Łebkowski w imieniu Andrzeja Suprona- Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego, Elżbieta Skalimowska i Władysław Kierdelewicz- przedstawiciele Podlaskiego Związku Zapaśniczego oraz Grzegorz Czyżewski i Piotr Olszewski- przedstawiciele MLUKS MOSIR Grajewo. Wyróżnienia symbolicznymi aniołkami przedstawicieli środowiska związanego z rozwojem zapasów w Szczuczynie dokonał również Andrzej Skrodzki- wychowanek „WISSY” Szczuczyn, a obecnie działacz „”GWIAZDY”. Po krótkiej części artystycznej, w której wystąpiły wychowanki „GWIAZDY”- Zuzanna Łukowska i Adrianna Zańko gladiatorki i gladiatorzy ruszyli do boju o medale. 

Na finiszu okazało się, że wśród chłopców drużynowo zwyciężył: UAKS „PODLASIE” Białystok, przed MLUKS MOSIR Grajewo oraz MLUKS „GWIAZDĄ” Szczuczyn, a wśród dziewcząt wygrał MLUKS „GWIAZDA” Szczuczyn przed UAKS „PODLASIE” Białystok i LMUKS „OLIMPIK” Suwałki. Po turnieju pozostały jedynie medale i wspomnienia, również smakowe po przepięknym torcie z zapaśnikami, który ufundował Piotr Kurzątkowski. Zawody odbiły się głośnym echem w mediach dzięki doskonale wykonanej pracy dziennikarskiej przez Stanisława Orłowskiego, którą można obejrzeć na e-Grajewo.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz