piątek, 19 kwietnia 2024

JULIA

JULIA ŁOCHOWSKA I INNE

W dniach 12-13 kwietnia 2024 roku w Brzeźnicy, gm. Rudnik (woj. śląskie) odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet. Województwo podlaskie reprezentowało 7 dziewcząt pod opieką trenerów Macieja Haśca, Adriana Choroszuchy oraz Pauli Kozłow. Cała ekipa spisała się na medal, a właściwie na 5 medali. Wśród juniorek złoto w kat. do 68 kg wywalczyła Karolina Domaszuk z LUKS „AMATOR” Juchnowiec, brązowe medale wywalczyły: Urszula Jankiewicz wychowanka UKS FENIKS Krynki – reprezentująca obecnie UAKS „PODLASIE” Białystok w kat. do 62 kg oraz Zuzanna Konopko- reprezentantka LMUKS „OLIMPIK” Suwałki w kat. do 72 kg. Jej klubowa koleżanka- Karolina Palacz w tej samej kategorii wagowej zajęła piąte miejsce.

W grupie wiekowej do 23 lat bezkonkurencyjna w kat. do 50 kg była Monika Martyna Borowska – reprezentantka KS WSCHÓD, nas jednak najbardziej cieszy brązowy medal wywalczony przez Julię Łochowską w kat. do 57 kg. To już trzeci medal rangi Mistrzostw Polski zdobyty przez wychowankę MLUKS „GWIAZDA” przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie w kooperacji ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Kraśniku. Tuż za podium, na piątym miejscu uplasowała się Marta Choroszucha – reprezentantka UAKS PODLASIE Białystok walcząca w kat. do 68 kg. Dziewczęta zdobyły dla woj. podlaskiego 85,5 pkt we współzawodnictwie sportowym. Gratulujemy dziewczynom, trenerom, rodzicom i klubom.