piątek, 19 kwietnia 2024

UPRAWNIENIA I TRZY MEDALE

W dniach 12-13 kwietnia 2024 roku w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w sumo oraz Turniej Sumo Dzieci. Impreza zgromadziła ponad 200 uczestniczek i uczestników w wieku od 3 do 15 lat. Hala MOSiR w Suwałkach mocno zatętniła życiem. Suwałki jak zawsze przywitały nas gościnnie i profesjonalnie. Przedstawiciele naszego klubu również wzięli aktywny udział w tym turnieju. Na polach walki zwanym „dohyo” działo się wiele, były łzy radości i rozpaczy, jak to po walkach. Nas cieszy, że podczas oficjalnego otwarcia Mistrzostw Polski Kewin Rozum- Prezes Polskiego Związku Sumo wręczył Katarzynie Dauksz i Rafałowi Sierzputowskiemu uprawnienia instruktorskie w sumo, co daje realną możliwość dalszego rozwoju tej dyscypliny sportowej na Podlasiu. W wyniku zaciętych walk nasi zdobyli trzy medale rangi Mistrzostw Polski

Sumo. Srebrny w U-13 w kat. do 65 kg zdobył Szymon Zambrowski- przedstawiciel naszej sekcji działającej w Wierzbowie, brązowy w U-13 w tej samej kategorii zdobył Oliwier Sierzputowski- przedstawiciel sekcji działającej w Grabowie, natomiast w U-15 srebrny medal w kat. do 85 kg zdobył Patryk Danowski – przedstawiciel sekcji działającej w Szczuczynie. Piąte miejsce w kat. +65 kg w U-13 zajęła Zofia Bukowska- z sekcji w Wierzbowie, Piotr Zabielski w kat. do 85 kg w U-15- z sekcji w Grabowie oraz Szymon Kozłowski w kat. do 75 kg w U-15 – z sekcji w Stawiskach. Mateusz Mroczkowski zajął siódme miejsce w kategorii OPEN w U-15- z sekcji Grabowo. Pozostali zajęli dalsze miejsca. Wszystkim gratulujemy odwagi i waleczności. Dziękujemy również rodzicom i WPK TBS w Szczuczynie za pomoc w udziale w tych zawodach.